Beste @MiraJ zet als 1e dataplafond aan, dat kost 50c per maand en gaat dan per de 1e van de komende maand in en zo voorkom je dat je buiten-bundel-kosten maakt.
Binnen je mobiel kun je op app-niveau zien waar de data aan verstookt is en daar maatregelen op nemen, o.a. wifi gebruiken i.p.v. mobiele data, indien mogelijk.
Spelletjes kosten veel data, vergelijk het met film- of videobeelden in goede kwaliteit.
Dank je Jan, voor je reactie.
Dataplafond staat gelukkig aan, maar de bundel was wel direct op. Het vreemde is dat ik deze spelletjes altijd speel, er is in mijn speelgedrag niets veranderd. Toch ineens een bizar hoog verbruik.
Ik heb de klantenservice gebeld en die hebben mij 3GB gratis gegeven. Ik heb alle apps die op de achtergrond draaien/bijwerken uitgezet. Met goede hoop opnieuw geprobeerd maar zodra ik buiten bereik van het Wifi netwerk kwam was de 3GB na 30 min alweer op. Dit lijkt niet door een spelletje iod te kunnen komen, zoveel Data gebruikt een spelletje niet.
Omdat ik er veel andere klachten over vindt voelt het haast alsof dit bij Simyo ligt?
Mocht je nog een tip hebben dan hoor ik het graag.
Beste @MiraJ buiten het dataplafond om, blijf ik bij mijn eerdere reactie.
Wacht verder s.v.p. de reactie van een moderator af deze week.
Misschien dat zij een betere verklaring dan ik kunnen geven.
Hi @MiraJ,
Bedankt voor je bericht. Wat jammer om te horen dat je kosten hebt gemaakt buiten de bundel vanwege internetverbruik!
Wij versturen inderdaad altijd waarschuwingsberichten bij 80% en 100% verbruik van je databundel. Deze sms’jes komen rechtstreeks vanaf het netwerk en zijn altijd leidend. In de laatste sms geven wij ook duidelijk aan wat vanaf dat moment het tarief is (€0.15 per MB) en dat het verstandig is om het internet uit te zetten of een internetbundel bij te kopen. Balen dat je de sms’jes niet op tijd hebt gezien, vanuit Simyo doen wij ons best om onze klanten op tijd te waarschuwen. Als je binnen korte tijd hoge kosten hebt gemaakt buiten je bundel, dan blokkeren wij je simkaart uit voorzorg en sturen wij hier een e-mail over.
Vanwege de privacywetgeving kunnen wij niet inzien waar de MB's aan zijn verbruikt. Dit kun je vaak wel via de instellingen in je telefoon terug vinden. Je telefoon verbruikt namelijk altijd internet, ook als je je telefoon niet gebruikt. Denk maar aan apps die op de achtergrond data verbruiken. Ik raad aan om in de instellingen van je telefoon te kijken om achter de oorzaak van je hoogverbruik te komen.
Wij hebben sinds kort inderdaad de mogelijkheid om een dataplafond in te schakelen voor €0,50 cent per maand. Hiermee kun je voorkomen dat je weer kosten zou kunnen maken buiten je bundel vanwege internetgebruik. Wij hebben ook een topic op het forum gemaakt met uitgebreide informatie over het dataplafond.
Ik begrijp dat de kosten niet bewust zijn gemaakt. Zou je mij een privébericht willen sturen met je 06-nummer en persoonlijke gegevens? Ik kijk dan graag wat we voor je kunnen doen om dit samen op te lossen.
Super bedankt voor je hulp! @JanD 
Groetjes,
Roeqajja